Zobacz co warto przeczytać

Sandmat

Rodzaje geokompozytów i ich zastosowanieGeokompozyty to materiały złożone z minimum dwóch faz: jednej mineralnej (np. piasek, żwir, glina) i jednej organicznej (np. polietylen, polipropylen). Każdy taki geocomposite służy do poprawy właściwości fizycznych i mechanicznych gleby albo skały. Rodzaje geokompozytów to pomiędzy innymi:

Geokompozyty filtracyjne – służą do oczyszczania wód powierzchniowych i podziemnych. Ich budowa składa się z warstwy filtracyjnej (np. piasku) i warstwy geowłókniny, jaka zabezpiecza przed przesiąkaniem i utratą kształtu.

Geokompozyty drenażowe – służą do odprowadzania wody z terenów zalewowych albo podnoszenia poziomu wód gruntowych. Ich budowa składa się z warstwy drenażowej (np. żwiru) lub geowłókniny, jaka zabezpiecza przed przesiąkaniem i utratą kształtu.

Geokompozyty izolacyjne – służą do izolowania termicznie albo akustycznie budowli albo urządzeń. Ich budowa składa się z warstwy izolacyjnej (np. wełny mineralnej) i geowłókniny, jaka zabezpiecza przed przesiąkaniem i utratą kształtu.

Geokompozyty erozyjne – służą do ochrony przed erozją wodną oraz wiatrową. Ich budowa składa się z warstwy erozyjnej (np. maty z piasku) i geowłókniny, jaka zabezpiecza przed przesiąkaniem oraz utratą kształtu.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 12.02.2023 04:02:27)

Podlinkuj wpis:

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *